Ayhan ercan zayıflama çayı

Ayhan ercan zayıflama çayı

Ayhan ercan zayıflama çayı

Ayhan ercan zayıflama çayı

Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere ayhan ercanın zayıflama çayı tarifi hakkında bilgi vereceğiz  ayhan ercan kendi ağzından dinleyelim.Peki nedir bu kadar popüler olan ayhan ercan dokuzlu zayıflama çayı içeriği ve içindeki birkilerin faydaları hakkında bilgi vermeye çalışalım. En önemliside dokuzlu zayıflama çayı tarifini vereceğiz. Ayhan ercan zayıflama çayının en büyük özelliklerinden birisi iştah kapatıyor olması yani iştah kapatıcı özellikleri vardır.
Bu formülün içersinde yer alan barut ağacı kabuğu yerine değişik kabuklar satmaktadır dikkat etmek gerekir. barut ağacının diğer bir adıda kızılağaç derler.
Öncelikle formülümüzde bir kabın içersine;

1-)Mate Çayı
2-)Beyaz top kekik
3-)Çoban çökerten
4-)Barut agacı kabuğu
5-)Yeşil çay
6-)Sinirli ot
7-)Biberiye
8-)Funda yapragı
9-)Cimnema bitkisi

İçeriğindeki bu bitkileri biraz daha detaylı bir şekilde incelemeye çalışalım;

BARUT AĞACI
Barut Ağacı (Rhamnus frangula): 5 metreye kadar boylanabilen, siyah renkli meyveleri olan bir ağaçtır. Erkek Akdiken olarak da bilinir. İçerisinde tanen, acı madde, şekerler, saponin, frangulin gibi maddeler bulunur. Barut Ağacı Kabuğunun Faydaları ve Etkileri: İdrar söktürücü etkisi ile kabızlığa karşı etkili bir müshildir. Spazm çözücüdür. Sarılık, siroz gibi karaciğer hastalıklarında faydalıdır. Dolaşım bozukluğu, gut, hemoroit şikâyetlerine karşı da etkilidir.

GYMNEMA (CİNNEMEA)
Gurmar (Gymnema sylvestre) orta ve güney Hindistan’ ın tropik ormanlarında yetişen bir orman sarmaşığıdır. Yaprakları çiğnendiğinde, ağızda belirli bir süre için şeker tadının alınmasını engeller. Zaten bu yüzden; bitkinin Hintçe ismi olan Gurmar’ ın, ‘Şeker Yok Edici’ anlamına gelmesi rastlantı değildir. Geleneksel olarak yaklaşık 2000 yıldır Hindistan ve güney Asya’ da Tip1 ve Tip2 diyabet (şeker hastalığı) için doğal bir terapi olarak kullanılan bir bitkidir. Yaprakları yine aynı ülkede bazı mide rahatsızlıkları, kabızlık, ödem ve karaciğer rahatsızlıkları için de kullanılmaktadır. Gurmar, insülin salgısını artırıcı, şeker emilimini ve şekerin yağa dönüşüm sürecini de yavaşlatıcı özellikte bir bitkidir.

MATE
Mate, Güney Amerika’da yetişen “Ilex Paraguayensis” isimli bitkinin yeşil yapraklarıdır. Mate Son yıllardaki popüler ismi ise ‘yağ yakıcı çay’. Olarak bilinir. Mate Çayı tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Vücutta yağ emilimini engelliyor, yağların hızlı yakılmasını sağlıyor ve vücuttan su atılımını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kötü etkisine sahip değildir. Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecektir. Yağ yakımını artırıcı, metabolizmayı hızlandırıcı ve enerji verici etkileriyle kilo vermek isteyenler için mükemmel bir yardımcı.

BİLYA KEKİK
Dünyada birçok Kekik türü bulunmaktadır. Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinde yetişen ve ticareti yapılanların başlıcaları Origanum vulgare, Origanum onites (Origanum smyrnaeum olarak da bilinir), Origanum syriacum gibi kekik türleridir. Kekik, Gıda, Kozmetik, İlaç sektorlerinde kullanılan çok amaçlı bir üründür. Sindirim sistemi ve üst solunum yolu rahatsızlıklarında, hazımsızlık ve öksürüğe karşı kullanılmaktadır. Antiseptik, yatıştırıcı, gaz söktürücü, balgam söktürücü, kramp çözücü özellikleri vardır. Kozmetikte, alkollü ve alkolsüz içeceklerde kullanılır.

ÇOBAN ÇÖKERTEN
Çiçekli bir bitkidir. Dünyanın birçok yerinde doğal olarak yetişir. Genellikle bahçelerde yabani ot olarak bilinmektedir. Hindistan ve Afrikada bol miktarda yetişmektedir. Protein yüzdesi yaklaşık %10-11 civarında olup; altısı temel olmak üzere on dört amino asit içerir. Sap ve gövdesi nişasta, fructose ve sucrose açısından zengindir. Çoban Çökerten Kullanım amacı yakın zamanlarda fitness, zindelik ve canlılık artıcı özellikleri sporcu, atlet ve vücut yapıcıların dikkatlerine sunulmuştur.

YEŞİLÇAY
Camellia sinensis yapraklarından üretilir. Siyah çay ile aynı bitkiden üretilir fakat gördüğü işlem çok farklıdır. Yeşil çay içindeki kateşin maddesi, yeşil çay çok işlem görmediği için kaybolmaz bu madde özellikle polifenolle birlikte çok etkilidir. Yeşil çay yaklaşık 5000 yıldır Çin’de, Japonya’da ve Hindistan’da tıbbi amaçlarla kullanılmıştır. Yeşil çay içeriğindeki maddeler sayesinde kan akışınız hızlanır, kalori yakma işlemleri vücudunuzda daha çok yer bulur, ve her bir yudum bu işlemleri hızlandırır. Bu sihirli içeceği hayatınıza sokun, farkı göreceksiniz

FUNDA YAPRAĞI
– Şişmanlık rahatsızlıklarında kullanılan funda suyu çok etkili bir zayıflatıcıdır.
– Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
– Nikris hastalığına karşı faydalıdır.
– Anne sütünü artırıcı özelliğe sahiptir.
– Funda bitkisiyle hazırlanan funda lapası ağrıları keser.
– Zeytinyağı ile hazırlanan funda merhemi, çıban ve egzamaya karşı faydalıdır.
– İdrar söktürücü ve iltihap giderici özellikleri vardır.
– İshali keser.
– Nefrit, piyelonefrit, prostat iltihabı, sistit, kolibasil, albümin ve ödemde çok etkilidir.
BİBERİYE
Bu güzel kokulu biberiyenin kullanılmadığı hastalık yok gibi. Özellikle çok iyi yağ yakıcı olarak bilinen bitkidir. Kan dolaşımı hastalıklarına iyi gelir. Mide de barsak kanalı bezlerini daha fazla çalışması için uyararak bu bölgede oluşan krampları çözer. Dolayısıyla sindirim bozukluğu, gazlanma ve mide-barsak tembelliğinde biberiye çayı çok faydalıdır.

Ayhan Ercan zayıflama çayı için belirtilen malzemelerin hepsinden az bir tutam kullanılması gerektiğini belirtmektedir; barut ağacı kabuğu küçük parçalara ayrılmalı, ve sadece küçük bir parçası zayıflama çayının içerisine eklenmelidir. Yeşil çay ise, zayıflama çayı içerisinde bulunan diğer bitkilerden biraz daha fazla konulmalıdır. “Zayıflama çayı” için gerekli malzemelerin tamamı, bir fincan için, bir yemek kaşığını silme şekilde dolduracak ölçülerde ayarlanmalıdır. Ayhan Ercan, zayıflama çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtını verirken, malzemelerin kesinlikle kaynamaması gerektiğini belirterek, demleme yöntemini önermektedir.

Zayıflama çayı nasıl içilir sorusunun yanıtına gelince, Ayhan Ercan zayıflama çayı altı ya da yedi dakika demlenmesinin ardından içilmelidir, ve her seferinde taze hazırlanması gereken zayıflama çayının, kilosu az olanlar için günde üç bardak içilmesi önerilmektedir. Zayıflama çayı nasıl içilir sorusunun yanıtı, kilosu fazla olanlar için ise, günde en fazla beş fincan olarak, “Ayhan Ercan” tarafından önerilmektedir.
Ayhan Ercan, 5 ayda 30 kilo vermek isteyenlere önerdiği zayıflama çayını içerek 15 kiloyu rahat bir şekilde veren kişilerin, daha sonra takıldıklarını; insülin direncinin devreye girdiğini belirtmektedir. Bu aşamada, zayıflama çayını içmeye devam etmesi gereken kişiler, akşam yemeklerinde sadece salata tüketmeli, ara öğünlerde ise altın çilekten destek almalı önerisinde bulunmaktadır..

Ayhan ercan zayıflama çayı tarifinin videosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>